Menu

O nás

Kdo jsme a co děláme?

Jsme sportovní tým/kroužek složený z dětí, které rády sportují. Primárně z okolí Čakovic, Kbel, ale na lyže a sportovní aktivity s námi jezdí (a dokonce i na tréninky dojíždí) děti z celé Prahy. Původem jsme lyžařský kroužek, ale jádro aktivit se postupně přesunulo na běžecké a ocr závody, takže jsou u nás také děti, které nelyžují, v posledné době se více zaměřujeme na OCR závody (Gladiátor race, Predátor race, Spartan race), kde děti často bojují o pódium.

Trénujeme v tělocvičně, na školním atletickém ovále, ale i v Čakovickém parku, venkovních tréninků se mohou účastnit i rodiče, přes prázdniny máme tréninky pro rodiče, v zimě se věnujeme sjezdovým lyžím, děti nejsou registrované ve SLČR, ale snažime se je naučit jezdit závodním stylem, ale nezapomínáme ani na snowparky, freeride ježdění. Také se snažíme se účastnit lyžařských závodů pro veřejnost, letos to byl KidsCup na Klínovci.

Jaro až podzim se věnujeme zejména běhu a MTB, účastníme se Poháru běžeckých nadějí i jiných běhů v Praze a okolí. Snažíme se vše, co děláme, dělat pořádně, tak ze závodů vozíme medaile, případně krásná umístění, ale není to prvořadé, důležité je vidět, že děti to baví a zároveň je u nich vidět progres (to je důležité zejména pro mě).

Inline brusle, plavání máme jako doplňkovou záležitost, zejména na soustředění se věnujeme i jejich rozvoji.